នាថ្ងៃទី១៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បានចូលរួមកម្មវិធី ដែលត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល ដែលជាក្រុមហ៊ុនឈ្មួញជើងសាឧបករណ៍និស្សន្ទកំពូលរបស់យើង ក្រោមប្រធានបទ «ពិធីជួបជុំអបអរសាទរបុណ្យសែនព្រះខែ និងឱកាសវិនិយោគថ្មីពីក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល» ក្នុងគោលបំណងដើម្បីកោតសរសើរដល់ការខិតខំប្រឹងប្រែងដល់បុគ្គលពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ ក៏ដូចជាដើម្បីជំរុញចំណងទំនាក់ទំនង ពិភាក្សាអំពីផែនការអាជីវកម្ម និងណែនាំឱកាសវិនិយោគមាសដល់វិនិយោគិន ដោយសង្ឃឹមថាពិធីបុណ្យសែនព្រះខែឆ្នាំក្រោយៗនឹងកាន់តែមានភាពរុងរឿង និងភាពរីករាយ។
ក្នុងអំឡុងកម្មវិធី លោក George Black ប្រធានប្រឹក្សាហិរញ្ញវត្ថុនៃក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «មិនថាយើងនៅឆ្ងាយពីគ្នា ឬមានបញ្ហាប្រឈមក្នុងការរកយុទ្ធសាស្រ្តថ្មីៗដើម្បីឱ្យទំនាក់ទំនង និងសកម្មភាពអាជីវកម្មរបស់យើងនៅតែសកម្ម និងលូតលាស់ទៅមុខយ៉ាងណាក៏ដោយ កម្រិតវិជ្ជាជីវៈដែលយើងមាន ការខិតខំដែលយើងប្ដេជ្ញា និងឱកាសវិនិយោគដែលយើងផ្តល់ជូន គឺនៅតែជាការពិតសម្រាប់អតិថិជនរបស់យើង។ កត្ដានេះ គឺនៅតែសំខាន់ និងចាំបាច់យ៉ាងខ្លាំងក្នុងការជួយលើកកម្ពស់អាជីវកម្ម និងភាពរីកចម្រើនប្រកបដោយចីរភាព។ ជាលទ្ធផល ក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល តែងតែស្ថិតក្នុងចំណោមក្រុមហ៊ុនឈ្មួញជើងសាឧបករណ៍និស្សន្ទកំពូលទាំងបីនៅកម្ពុជា»។
លោក ជា ពន្លក ដែលជានាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «សម្រាប់ជាអត្ថប្រយោជន៍ដល់អតិថិជន ក៏ដូចជាសម្រាប់ទីផ្សារឧបករណ៍និស្សន្ទនៅកម្ពុជាទាំងមូល យើងពិតជាមានសេចក្ដីសោមនស្សរីករាយក្នុងការណែនាំនូវផលិតផលវិនិយោគថ្មីក្នុងទម្រង់ជាកិច្ចសន្យាលើគម្លាតថ្លៃមូលបត្រកម្មសិទ្ធិ (Equity CFD) ដល់វិនិយោគិនបច្ចុប្បន្ន និងអតិថិជនគោលដៅរបស់យើង ដើម្បីផ្ដល់ឱ្យពួកគាត់នូវជម្រើសកាន់តែច្រើនសម្រាប់បង្កើនពិពិធកម្មផលបត្រវិនិយោគរបស់ពួកគាត់ និងដើម្បីបង្កើនទ្រព្យសម្បត្តិបន្ថែមផងដែរ។ ជាមួយនឹងឱកាសវិនិយោគថ្មីនេះ បូករួមនឹងការខិតខំប្រឹងប្រែង និងការប្ដេជ្ញាចិត្ដរបស់បណ្តាញ និងភ្នាក់ងារជើងសារបស់យើងនៅក្នុងតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិចទាំងអស់ ខ្ញុំជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំថា ភាពជោគជ័យនឹងកើតមានឡើងសម្រាប់យើងទាំងអស់គ្នាប្រកបដោយនិរន្តរភាព»។
បន្ថែមទៅលើចំណុចសំខាន់ខាងលើ លោក Lawrence Kook ដែលជាអភិបាលនៃក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង ក៏បានចូលរួមអបអរសាទរ និងចែករំលែកបទពិសោធន៍ជាក់ស្តែង និងការយល់ដឹងអំពីវឌ្ឍនភាពនៃការវិនិយោគឧបករណ៍ហិរញ្ញវត្ថុនៅទូទាំងពិភពលោកផងដែរ។
លោកបានលើកឡើងថា៖ «ខ្ញុំពិតជាសប្បាយរីករាយណាស់ ដែលបានចូលរួមក្នុងកម្មវិធីនេះ និងកាន់តែសប្បាយសម្រាប់អតិថិជនរបស់ក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល ដែលទទួលបាននូវអត្ថប្រយោជន៍ពីផលិតផលវិនិយោគដែលមានគុណតម្លៃខ្ពស់នេះ តាមរយៈការជួញដូរទៅលើតម្លៃភាគហ៊ុនរបស់ក្រុមហ៊ុនអន្ដរជាតិដូចជា៖ Facebook Netflix Microsoft Tesla Alibaba និងក្រុមហ៊ុនល្បីៗលំដាប់ថ្នាក់ពិភពលោកជាច្រើនទៀត។ ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនសមភាគីកណ្ដាលឈានមុខគេនៅក្នុងទីផ្សារឧបករណ៍និស្សន្ទនៅកម្ពុជា ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង នៅតែបន្តសម្របសម្រួលសម្រាប់បរិយាកាសជួញដូរប្រកបដោយតម្លាភាព និងនាំមកនូវភាពច្នៃប្រតិដ្ឋថ្មីៗ សម្រាប់ក្រុមហ៊ុនឈ្មួញជើងសាឧបករណ៍និស្សន្ទរបស់យើង និងអតិថិជនរបស់ពួកគេ ក៏ដូចជាសម្រាប់ទីផ្សារឧបករណ៍និស្សន្ទនៅកម្ពុជាទាំងមូល។ យើងសង្ឃឹមថា ពិធីបុណ្យសែនព្រះខែនឹងកាន់តែមានភាពផ្អែមល្ហែម និងរុងរឿងនៅឆ្នាំក្រោយៗទៀត» ។
ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង ពិតជាមានមោទកភាពចំពោះក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល ដែលបានខិតខំប្រឹងប្រែងយ៉ាងខ្ជាប់ខ្ជួន និងចូលរួមចំណែកជាបន្ដបន្ទាប់ក្នុងដំណើរអភិវឌ្ឍទីផ្សារឧបករណ៍និស្សន្ទនៅកម្ពុជា។ សម្រាប់ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង យើងនឹងចាប់យកចាប់យកនូវរបកគំហើញថ្មីនៃសកលភាវូបនីយកម្មនៃបច្ចេកវិទ្យាច្នៃប្រតិដ្ឋថ្មី និងឱកាសវិនិយោគដែលកំពុងមានការកើនឡើងសម្រាប់អ្នកចូលរួមក្នុងទីផ្សារទាំងអស់ដែលស្ថិតនៅក្រោមការដឹកនាំរបស់និយ័តករមូលបត្រកម្ពុជា។

CDX Joins Goldwell Capital’s Celebration for Mid-Autumn Festival and New Addition of Investment Products for Investors
Cambodian Derivatives Exchange (CDX) participated in the Mid-Autumn Festival organized by its leading derivative brokerage firm Goldwell Capital (GWC) on September 15, 2021, under the theme of GWC Autumn Stock Investment Gala, which aimed to appreciate the efforts and support of employees, partners and clients, to build a closer relationship, to discuss business plans, and to introduce golden investment opportunities to investors. Conceivably, these purposes would lead to a greater success for years to come.
During the event, Mr. George Black, Chief Financial Advisor of Goldwell Capital, said that, “whether we are far apart or having difficulties finding ways to keep our relationships and business activities active and blooming, the level of professionalism we strive for, the efforts we put into, and the investment opportunities we offer remain certain for our clients. These elements have been crucial to our sustainable growth, and as a result, Goldwell Capital has always been among the top three derivative brokers in Cambodia.”
Sharing the same vision, Mr. Chea Punlok, Chief Executive Officer of Goldwell Capital, stated that, “for the benefits of our clients as well as for Cambodia’s derivatives market at large, we are delighted to offer Equity CFDs, high-value investment products which can allow our existing clients and potential ones to diversify their portfolios so as to accumulate their wealth. With these new investment opportunities as well as the hard work and commitment of our networks and brokers in the Asia-Pacific region, I strongly believe that we will be able to grow together sustainably.”
Adding to these meaningful remarks, CDX Director Mr. Lawrence Kook also celebrated the occasion and shared his empirical experience and insights into the development and growth of financial instrument investment.
“I am very happy to participate in this event and even happier for Goldwell Capital’s clients who can now take advantage and make profits from global stock price movements of a variety of international companies, including Facebook, Netflix, Microsoft, Tesla, Alibaba, and many other well-known companies. As the pioneer of Cambodia derivatives market, CDX facilitates fair and transparent trading environment and brings about top-notch innovations for our derivative brokers and their clients and the whole market in general. We look forward to a sweeter and more prosperous moon-cake festival celebration next year,” said Mr. Lawrence Kook.
CDX is proud of Goldwell Capital for its persistent efforts and continuous contributions to the growth of the derivatives market in Cambodia. CDX will also carry on capturing all the advent of the globalization of innovative technologies and emerging opportunities for all market participants under the leadership of Securities and Exchange Regulator of Cambodia (SERC).