ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង រៀបចំសិក្ខាសាលាការងារ ដើម្បីលើកកម្ពស់វិស័យការងារនៅកម្ពុជា
ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បានរៀបចំសិក្ខាសាលាការងារដោយជោគជ័យ ដើម្បីលើកកម្ពស់ឱកាសការងារឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ក៏ដូចជាតម្រង់ទិសបេក្ខជនដែលមានសក្តានុពលក្នុងការចាប់យកឱកាសការងារឱ្យបានត្រឹមត្រូវ ជាមួយនឹងទស្សនវិស័យច្បាស់លាស់លើការអភិវឌ្ឍវិថីការងារ។
នាថ្ងៃទី២២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២ ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បានរៀបចំស្តង់ជ្រើសរើសបុគ្គលិកនៅផ្សារទំនើបអ៊ីអនម៉ល ភ្នំពេញ អមដោយការតម្រង់ទិសការងារ តាមរយៈសិក្ខាសាលាការងារ ដោយផ្តោតសំខាន់ទៅលើការផ្តល់ជូនបេក្ខជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ទាំងអស់នូវបទបង្ហាញខ្លីៗប៉ុន្តែមានអត្ថន័យ ដើម្បីឱ្យពួកគាត់អាចយល់យ៉ាងច្បាស់អំពីបេសកកម្មរបស់ក្រុមហ៊ុន ព្រមទាំងឱកាសនៃការចូលរួមជាមួយក្រុមហ៊ុន និងក្រុមការងារប្រកបដោយថាមពលរបស់យើង ដែលមានមុខតំណែងជាច្រើនសមស្របនឹងពួកគាត់បំផុត។
ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនសមភាគីកណ្តាលឈានមុខគេនៅកម្ពុជា បេសកកម្មរបស់យើងគឺនាំយកក្រុមជំនាញអន្តរជាតិ ប្រវត្តិនៃភាពជោគជ័យ ចំណេះដឹង និងជំនាញ ដើម្បីអប់រំប្រជាជនកម្ពុជាអំពីសារៈសំខាន់នៃការវិនិយោគ រួមបញ្ចូលការជួញដូរឧបករណ៍និស្សន្ទទៅជាធាតុផ្សំដ៏សំខាន់មួយនៃឧស្សាហកម្មហិរញ្ញវត្ថុដើម្បីឆ្ពោះទៅរកការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា និងផ្លាស់ប្តូរកម្រិតបរិបទ និងចក្ខុវិស័យនៃឧបករណ៍ជួញដូរនៅកម្ពុជា។
ក្នុងនោះដែរ ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បានដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ចំពោះការកើនឡើងនៃចំនួនក្រុមហ៊ុនឈ្មួញជើងសាឧបករណ៍និស្សន្ទ និងវិនិយោគិន។ ហើយឥឡូវនេះ ក្រុមហ៊ុនបានបើកឱកាសការងារកាន់តែច្រើន និងជ្រើសរើសបុគ្គលិកបន្ថែមទៀត ដើម្បីបំពេញតម្រូវការទីផ្សារ និងរួមចំណែកដល់កំណើនការងារនៅកម្ពុជា។
លោក Lawrence Kook ដែលជាអភិបាល និងនាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បានធ្វើបទបង្ហាញដោយចែករំលែកនូវគតិបណ្ឌិត និងការជំរុញទឹកចិត្តដែលមិនអាចកាត់ថ្លៃបាន។ លោកបានបញ្ជាក់ថា គោលបំណងសំខាន់នៃការបង្កើតព្រឹត្តិការណ៍នេះ គឺចង់ឱ្យបេក្ខជនដែលមានទេពកោសល្យទទួលបាននូវការយល់ដឹងអំពីទស្សនវិស័យការងារ បញ្ហាប្រឈម ការលើកទឹកចិត្ត និងការអភិវឌ្ឍអាជីពការងារ។
លោក Lawrence Kook  បានបន្ថែមថា៖ «នេះគឺជាវេទិកាមួយ ដែលត្រូវបានរៀបចំឡើងដើម្បីរួមចំណែកដល់ការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្ស និងទីផ្សារការងារនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា តាមរយៈកម្មវិធីបង្កើតការងារនានា។ ហើយ​យើង​មាន​មោទកភាព​យ៉ាង​ខ្លាំង​ក្នុង​ការ​ផ្តល់​ឱកាស​ដល់​បេក្ខជន​ដែល​មាន​សក្ដានុពល​ទាំងអស់​ក្នុង​ការ​ចាប់យក​តំណែង​ដែល​ពួកគេ​អាច​បង្ហាញ​សមត្ថភាព​យ៉ាង​ស្វាហាប់។»
ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បានផ្តល់តួនាទីឱ្យខ្លួនឯងក្នុងការបង្កើតការងារបន្ថែមទៀត សូម្បីតែមុន អំឡុងពេល និងបន្ទាប់ពីពេលវេលាដ៏លំបាក ដែលបណ្តាលមកពីជំងឺរាតត្បាតកូវីដ-១៩។ យុទ្ធនាការដែលពាក់ព័ន្ធពីមុនរបស់យើង រួមមាន៖កម្មសិក្សា កិច្ចជជែកពិភាក្សាសម្រាប់និស្សិត ដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់និស្សិត និងសិក្ខាសាលាជាដើម។
សិក្ខាសាលាការងារ បានបញ្ចប់ទៅដោយជោគជ័យ។ បន្ទាប់ពីបានសរសើរដល់ការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់បុគ្គលទាំងអស់ដែលបានជួយធ្វើឱ្យសិក្ខាសាលានេះកើតឡើង ក្រុមហ៊ុន ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បានប្រកាសថា ក្រុមហ៊ុននឹងបន្តនាំយកនូវអ្វីៗដែលខ្លួនមាន ដើម្បីពង្រឹងធនធានមនុស្ស និងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចរបស់កម្ពុជាទាំងមូល។

CDX Organizes Job Recruitment Seminar in Promotion of Cambodia’s Job Creation
Cambodian Derivatives Exchange (CDX) has successfully conducted a recruitment seminar to promote more employment opportunities in Cambodia, as well as to orient potential candidates to properly seize job vacancies and sound perspectives on work development.
On October 22, 2022, CDX hosted a recruitment booth at Aeon Mall Phnom Penh, followed by a job orientation. Wholly called the recruitment seminar, the event was specifically aimed at offering interested personnel a short-but-meaningful presentation where they could well picture the missions of the company, and the opportunities of joining our dynamic brands and teams, where the job position fit them the most.
As Cambodia’s leading central counterparty, our missions are to bring our international group, history of success, knowledge, and know-how to educate citizens about the importance of investment, to integrate the derivative businesses into one of the key financial industrial inputs towards the development of Cambodia’s economy, and to change the level of context and vision of trading instruments in Cambodia.
With that, CDX has played a significant part in the increasing number of derivative brokerage firms and investors. And now, the company opens up more employment opportunities and recruits more staff to meet the market demand and contribute to job growth in Cambodia.
CDX Director and Chief Executive Officer Mr. Lawrence Kook who was the presenter shared his invaluable wisdom and inspiration. He additionally emphasized that the main purpose of creating this event was to allow talented candidates to get enlightened about job perspectives, challenges, motivations, and career path development.
“This is another platform organized to contribute to Cambodia’s human resource development and labor market through job creation programs. And we take great pride in offering the opportunities for all powerful applicants in search of places where they can dynamically perform their abilities,” he added.
CDX has given itself a role in creating more jobs even before, during, and after the hard time caused by the pandemic. Our previous related campaigns include internships, Student Talk, Student Tour, and workshops.
The recruitment seminar ended successfully. After appreciating the efforts of all individuals who helped make this seminar happen, CDX declared that the company would continue bringing what it takes to enrich Cambodia’s human resources and economic development.