ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង សហការ​រៀប​ចំ​សិក្ខាសាលា​ការងារ ដើម្បី​លើក​កម្ពស់​វិស័យ​ការងារ​នៅ​កម្ពុជា
កាលពីថ្ងៃទី១៨ ខែវិចិ្ឆកា ឆ្នាំ២០២២​ ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង រួមជាមួយក្រុមហ៊ុន ភីភី លីង ស៊ីឃ្យួរឹធី  បានរៀបចំសិក្ខាសាលាការងារដោយជោគជ័យ ដើម្បីលើកកម្ពស់ឱកាសការងារឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ក៏ដូចជាតម្រង់ទិសបេក្ខជនដែលមានសក្តានុពលក្នុងការចាប់យកឱកាសការងារឱ្យបានត្រឹមត្រូវ ជាមួយនឹងទស្សនវិស័យច្បាស់លាស់លើការអភិវឌ្ឍវិថីការងារ។
កម្មវិធីនេះបានប្រព្រឹត្តទៅកាលពីថ្ងៃទី១៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២  និងបានផ្ដល់ជូនអ្នកចូលរួមនូវបទបង្ហាញប្រកបដោយអត្ថន័យ ដោយពួកគាត់អាចទទួលបានចំណេះដឹងថ្មីៗ ទាក់ទងនឹងឱកាសការងារ ការពង្រឹងសមត្ថភាពការងារ និងការបង្កើតប្រាក់ចំណូលជាដើម។
ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនត្រួសត្រាយផ្លូវក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា បេសកកម្មរបស់យើង គឺនាំយកក្រុមអន្តជាតិជំនាញ ប្រវត្តិនៃភាពជោគជ័យ ចំណេះដឹង និងជំនាញ ដើម្បីអប់រំប្រជាជនកម្ពុជាអំពីសារៈសំខាន់នៃទីផ្សារហិរញ្ញវត្ថុ ផ្លាស់ប្តូរកម្រិតបរិបទនិងចក្ខុវិស័យនៃការជួញដូរឧបករណ៍ហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា បង្កើនការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្ស និងផ្តល់វេទិកាមួយក្នុងការលើកកម្ពស់សុខុមាលភាពផ្ទាល់ខ្លួន និងវឌ្ឍនភាពសេដ្ឋកិច្ចជាតិ។
ក្នុងអំឡុងពេលនៃកម្មវិធី លោក Lawrence Kook ដែលជាអភិបាល និងនាយកប្រតិបត្ដិនៃក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បានចែករំលែកនូវគតិបណ្ឌិត និងការជំរុញទឹកចិត្តដែលមិនអាចកាត់ថ្លៃបាន។ លោកបានបញ្ជាក់ថា គោលបំណងសំខាន់នៃការបង្កើតព្រឹត្តិការណ៍នេះ គឺចង់ឱ្យបេក្ខជនដែលមានទេពកោសល្យទទួលបាននូវការយល់ដឹងអំពីទស្សនវិស័យការងារ បញ្ហាប្រឈម ការលើកទឹកចិត្ត និងការអភិវឌ្ឍអាជីពការងារ។
លោកបានបន្ថែមថា៖ «នេះគឺជាវេទិកាមួយ ដែលត្រូវបានរៀបចំឡើងដើម្បីរួមចំណែកដល់ការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្ស និងទីផ្សារការងារនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ ហើយ​យើង​មាន​មោទកភាព​យ៉ាង​ខ្លាំង​ក្នុង​ការ​ផ្តល់​ឱកាស​ដល់​បេក្ខជន​ដែល​មាន​សក្ដានុពល​ទាំងអស់​ក្នុង​ការ​ចាប់យក​តំណែង​ដែល​ពួកគេ​អាច​បង្ហាញ​សមត្ថភាព​យ៉ាង​ស្វាហាប់។»
សិក្ខាសាលាការងារ បានបញ្ចប់ទៅដោយជោគជ័យ។ បន្ទាប់ពីបានសរសើរដល់ការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់បុគ្គលទាំងអស់ដែលបានជួយធ្វើឱ្យសិក្ខាសាលានេះកើតឡើង ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បានប្រកាសថា ក្រុមហ៊ុននឹងបន្តចូលរួម និងនាំយកនូវអ្វីៗដែលខ្លួនមាន ដើម្បីពង្រឹងធនធានមនុស្ស និងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចរបស់កម្ពុជាទាំងមូល។

CDX Co-Organizes Recruitment Seminar in Promotion of Cambodia’s Job Creation and Work Perspectives
On November 18, 2022, Cambodian Derivatives Exchange (CDX), together with PP Link Securities (PPLS), co-organized a recruitment seminar to promote more employment opportunities in Cambodia, as well as to share experiences and orient potential candidates to properly seize job vacancies and sound perspectives on work development.
The seminar took place at Golden Tower, Phnom Penh, offering interested personnel meaningful presentations where they could well receive decent knowledge related to job opportunities, work capability improvement, and income generation.
As Cambodia’s financial service pioneer, our missions are to bring our international group, history of success, knowledge, and know-how to educate citizens about the importance of financial markets, to change the level of context and vision of financial instruments trading in Cambodia, to enhance human resource development, and to provide a platform to boost personal wellbeing and national economic progress.
During the seminar, CDX Director and Chief Executive Officer Mr. Lawrence Kook shared his invaluable wisdom and inspiration. He additionally emphasized that the main purpose of creating this event was to allow talented individuals to get enlightened about job perspectives, challenges, motivations, and career path development.
“This is another platform organized to contribute to Cambodia’s human resource enrichment and labor market through job creation programs. And we take great pride in joining and offering the opportunities for all powerful applicants in search of places where they can dynamically perform their abilities,” he added.
The recruitment seminar ended successfully. After appreciating the efforts of all individuals who helped make this seminar happen, CDX declared that the company would continue partaking and bringing what it takes to add values and contribute to the advancement of Cambodia.