ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង មានសេចក្ដីសោមនស្ស ដោយបានចូលរួមជាមួយក្រុមហ៊ុនឈ្មួញជើងសាឧបករណ៍និស្សន្ទរបស់ខ្លួន ដែលជាក្រុមហ៊ុនមួយក្នុងចំណោមក្រុមហ៊ុនលំដាប់កំពូលទាំងបីនៅកម្ពុជា គឺក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល ដើម្បីអបអរសាទររដូវកាលបុណ្យណូអែល និងផ្ដល់ជូននូវអត្ថប្រយោជន៍ផ្សេងៗនៃការវិនិយោគ ក៏ដូចជាដើម្បីបង្ហាញពីការគាំទ្រនៅគ្រប់ដំណាក់កាលដល់ក្រុមហ៊ុនឈ្មួញជើងសារបស់ខ្លួន ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនសមភាគីកណ្ដាលឈានមុខគេនៅកម្ពុជា។
ដោយប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី១៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ កម្មវិធីនេះបានដំណើរការយ៉ាងរលូនក្រោមប្រធានបទ៖ «កម្មវិធីជួបជុំពិភាក្សាការវិនិយោគកិច្ចសន្យាលើគម្លាតថ្លៃមូលបត្រកម្មសិទ្ធិនារដូវកាលបុណ្យណូអែល» ដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងជាពិសេស ដើម្បីសាទរអំណរគុណរវាងបុគ្គលពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ និងពង្រីកវិសាលភាពនៃការវិនិយោគសម្រាប់អតិថិជនទាំងចាស់ទាំងថ្មី តាមរយៈកម្មវិធីប្រម៉ូសិនល្អៗ រូបមន្តអាជីវកម្មទាន់សម័យ និងផលិតផលវិនិយោគអន្តរជាតិល្បីៗ។
ក្នុងឱកាសនេះ លោក ជា ពន្លក ដែលជានាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល និងលោក George Black ដែលជាប្រធានទីប្រឹក្សាហិរញ្ញវត្ថុនៃក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល បានលើកឡើងពីកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងការជួយដល់វិនិយោគិន និងអ្នកជួញដូរ ក្នុងការបង្កើនទ្រព្យសម្បត្តិ និងដើម្បីចូលរួមក្នុងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចរបស់កម្ពុជាទាំងមូល។
លោក ជា ពន្លក បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ទោះបីជាមានបញ្ហាប្រឈមក្នុងការរក្សាទំនាក់ទំនង និងធ្វើសកម្មភាពអាជីវកម្ម ដោយសារជំងឺកូវីដ-១៩ក៏ដោយ ក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល តែងតែរក្សាបាននូវកម្រិតស្តង់ដារវិជ្ជាជីវៈខ្ពស់បំផុត បង្ហាញពីការខិតខំប្រឹងប្រែងកាន់តែខ្លាំងក្លា និងនាំមកនូវឱកាសវិនិយោគល្អៗកាន់តែច្រើន សម្រាប់អតិថិជនរបស់យើង ដោយសារកត្តាទាំងអស់នេះ គឺជាមូលដ្ឋានគ្រឹះ និងមានសារៈសំខាន់បំផុតសម្រាប់ស្ថិរភាពអាជីវកម្មរបស់យើង»។
លោក George Black ក៏បានលើកឡើងដែរថា៖ «ក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល គឺជាក្រុមហ៊ុនឈ្មួញជើងសាឧបករណ៍និស្សន្ទកំពូលមួយនៅកម្ពុជា ហើយទំនាក់ទំនងយ៉ាងជិតស្និទ្ធរវាងថ្នាក់គ្រប់គ្រង បុគ្គលិក ដៃគូសហការ និងអតិថិជន គឺជាគុណតម្លៃស្នូលនៃភាពជោគជ័យរបស់យើង ទោះបីជាស្ថិតនៅក្នុងកាលៈទេសៈណាក៏ដោយ»។
លោកបានបន្ថែមទៀតថា៖ «ផលិតផលកិច្ចសន្យាលើគម្លាតថ្លៃមូលបត្រកម្មសិទ្ធិរបស់យើង ដូចជា៖ Facebook Netflix Microsoft Tesla និងភាគហ៊ុនក្រុមហ៊ុនអន្ដរជាតិល្បីៗជាច្រើនទៀត នឹងផ្តល់ជូនអតិថិជនរបស់យើងនូវជម្រើសផលិតផលវិនិយោគកាន់តែច្រើន ដើម្បីទាញយកប្រាក់ចំណេញ និងពង្រឹងស្ថានភាពហិរញ្ញវត្ថុផ្ទាល់ខ្លួនឱ្យកាន់តែប្រសើរ ក៏ដូចជាសម្រាប់ភាពរីកចម្រើនរួមគ្នាប្រកបដោយនិរន្តរភាព»។
ពីក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង លោក Lawrence Kook ដែលជាអភិបាលក្រុមហ៊ុន ចែករំលែកចំណាប់អារម្មណ៍របស់គាត់ចំពោះឱកាសពិសេស និងអត្ថប្រយោជន៍ ដែលក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល ផ្តល់ជូនអតិថិជនរបស់ខ្លួន។
លោក Lawrence Kook បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ជាញឹកញាប់ ក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល តែងតែនាំមកនូវអ្វីដែលពិសេសសម្រាប់អតិថិជនរបស់ខ្លួន និងសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍទីផ្សារឧបករណ៍និស្សន្ទនៅកម្ពុជា។ ខ្ញុំពិតជាមានសេចក្ដីរីករាយក្រៃលែង ដែលបានចូលរួមជាសក្ខីភាពក្នុងកម្មវិធីនេះ បន្ទាប់ពីបានចូលរួមម្ដងរួចមកហើយក្នុងកម្មវិធីជួបជុំអបអរសាទរបុណ្យសែនព្រះខែ និងឱកាសវិនិយោគថ្មីពីក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល កាលពីខែមុន។ ជាថ្មីម្តងទៀត ទោះជានៅក្នុងឱកាសផ្សេងគ្នា អតិថិជនរបស់ក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល អាចទទួលបាននូវអត្ថប្រយោជន៍ មិនត្រឹមតែកញ្ចប់ប្រម៉ូសិនប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងការគាំទ្រ និងយុទ្ធសាស្រ្តវិនិយោគថ្មីទៀតផង ដើម្បីចាប់ផ្ដើម ឬបន្ដទាញយកប្រាក់ចំណេញពីការប្រែប្រួលតម្លៃភាគហ៊ុនក្រុមហ៊ុនអន្តរជាតិល្បីៗ ដូចដែលលោក George Black បានលើកឡើងខាងដើម»។
ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង គឺជាអ្នកត្រួសត្រាយផ្លូវក្នុងការវិនិយោគឧបករណ៍និស្សន្ទនៅកម្ពុជា ក្រោមការត្រួតពិនិត្យ និងការដឹកនាំពីនិយ័តករមូលបត្រកម្ពុជា។ ដោយសារមានកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងប្រកបដោយមោទកភាព និងការរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ ពីក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល ក្រុមហ៊ុនឈ្មួញជើងសាផ្សេងទៀតរបស់យើង និងនិយ័តករទីផ្សារ យើងបានដាំគ្រាប់ពូជនៃចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងការវិនិយោគប្រកបដោយផ្លែផ្កា ដែលជាមូលដ្ឋានសម្រាប់សមិទ្ធផលយូរអង្វែង និងវិបុលភាពសម្រាប់ទាំងអស់គ្នា។

Cambodian Derivatives Exchange (CDX) has joined Cambodia’s top-three derivatives brokerage company and derivative broker Goldwell Capital (GWC) to celebrate the Christmas season, showing all-around support and accompaniment as the leading central counterparty in the country.
Held on December 15, 2021, the event went well under the theme of GWC Christmas Equity Investment Gathering, designed specifically for creating an atmosphere of appreciation with Christmas blessings as well as expanding the investment horizon for both existing and potential clients through Goldwell Capital’s festive promotion, up-to-date business recipes, and international investment products.
During the event, Mr. Chea Punlok, Chief Executive Officer of Goldwell Capital, and Mr. George Black, Chief Financial Advisor of Goldwell Capital, uncovered the event’s specialties and the company’s efforts to assist investors and traders to increase their wealth and partake in Cambodia’s economic development.
“Despite our distance and challenges in maintaining communication and business activities, Goldwell Capital constantly upholds the highest standards, shows more effort, and brings even more golden investment opportunities for our clients as these factors are fundamental and vital to our sustainable business growth,” said Mr. Chea Punlok.
Mr. George Black joined the optimism by addressing that, “Goldwell Capital has been one of the top derivative brokers in Cambodia. In my viewpoint, the inseparable relationship among management, staff, partners, and valued clients is the foundation of our success regardless of any conditions.”
“Our Equity CFD products such as Facebook, Netflix, Microsoft, Tesla, and many more will offer our clients and prospects more options for accumulating and creating their wealth, allowing us to prosper together sustainably,” he added.
From CDX, Mr. Lawrence Kook, Director of CDX joined and shared an impressive range of products that Goldwell Capital offered to the beneficiaries.
“One after another, Goldwell Capital always brings something special for its clients and derivatives market evolvement. I am delighted to witness this event after joining the Mid-Autumn Stock Investment Gala last month. Again, just different occasion, Goldwell Capital’s clients can benefit from, not only the promotion packages but also the support and new investment strategies in relation to global equity price movements of a variety of international companies as mentioned by Mr. George,” said Mr. Lawrence Kook.
CDX is Cambodia’s derivatives market pioneer under the supervision and guidance of the Securities and Exchange Regulator of Cambodia. Thanks Goldwell Capital as well as our regulator and our other derivatives for their proud efforts and significant contributions, we have fruitily planted the seed of financial literacy and investment prepared for a long-lasting harvest and prosperity for all.